Güvenlik Testleri diğer adıyla Penetrasyon (sızma) testleri güvenlik uzmanları tarafından gerçekleştirilen, kötü amaçlı bir saldırganın sisteme verebileceği zararları raporlamak ve önceden savunma önlemi almak amacı ile oluşturulan saldırı denemelerinin tamamıdır.

Sızma testlerinde amaç,teste tabi tutulan sistemler üzerinde olası tüm güvenlik açıklarını bulmak ve söz konusu açıkların giderilmesi için öneriler sunmaktır.

Bu sızma testi türünde, test uzmanları kurum ağını, siber saldırganlar tarafından gerçekleştirilen ve tamamen kurum ağı dışından gelebilecek saldırıların bire bir kopyasına karşı dayanıklılık testine tabi tutmaktadır.

Softalika olarak yaptığımız güvenlik çalışmaları yasal çerçeveler içerisindedir, güvenlik çalışmalarımızda kuruluşunuzun sistemlerinin daha güvenli hale getirilmesinde yardımcı olmaktayız.

Güvenlik Testi talebinizi kabul edebilmemiz için, lütfen aşağıdaki belgeleri bize gönderiniz;

 1. Lütfen bir kağıda “SOFTALİKA.com sitesinden güvenlik hizmeti satın alıyorum ve güvenlik testlerinin yapılabilmesi için gerekli yetkiyi veriyorum” yazıp altına adınızı soyadınızı yazıp imzanızı attıktan sonra kimliğinizle beraber elinizde tutarak çektiğiniz fotoğrafınız.
  • Fotoğrafınızda T.C. kimlik numarası ve seri numarası okunabiliyor olmalıdır.
  • Tarafımızca fotoğrafınız kimlik resmi ile karşılaştırılacağı için yüzünüzün net görünmesi gerekmektedir.
 2. Adres Belgesi: Adresinizi gösteren telefon, doğalgaz, elektrik faturası, hesap hareketlerinizin bulunduğu kredi kartı ekstresi, ikametgah belgesinin taranmış hali ya da fotoğrafını gönderiniz. (Son 6 ay içerisinde alınmış olmalıdır.)
  • E-devlet sistemi üzerinden barkodlu ikametgah belgesi alabilirsiniz.
 3. Pentest yapılacak alan adının(domain) sahiplik belgeleri.
  • Eğer alan adınızda kimlik koruma aktifse alan adına ait fatura belgelerini göndermeniz gerekmektedir.